Taśmy transportowe

Taśmy transportowe

Taśmy transportowe współpracują z wszelkiego rodzajami transporterami taśmowymi: pionowymi, poziomymi i rolkami.
W produkcji taśm przenośnikowych użyte są materiały nośne wzbogacane wypełnieniem typu PVC , PU, guma jak również także filc.

Taśmy mają swoje zastosowanie  w procesach technologicznych do przenoszenia niewielkich podzespołów, a także transporcie produktów spożywczych, gdzie wymagane są podwyższone normy.
Profesjonalne taśmy przenośnikowe PCV spełniają wymagania FDA/USDA do transportu produktów spożywczych. Taśmy te mogą być odporne na olej i wilgoć. Ich przeznaczeniem są procesy technologiczne przetwórstwa mięs, ryb, drobiu i nie tylko. Mogą być też przystosowane do transportu produktów do góry i w dół – w zależności od zapotrzebowania technologicznego dla danego typu taśmy przenośnikowej.

Taśmy transportowe to także PCV, PU, filcowe, silikonowe czy teflonowe.
Taśma przenośnikowa wyróżnia łatwa adaptacja do procesów technologiczny – mogą one być cięte na dowolne długości i szerokości a łączenie odbywa się poprzez klejenie, zgrzewanie lub łączenie mechaniczne.

W grupie taśm transportujących są też taśmy wykonane bezkońcowo, tzn. bez miejsca łączenia czyli z rękawa. Cechą tych taśm jest praca na znacznie mniejszych średnicach niż taśm łączonych.

Taśmy transportujące z PVC są często spotykana ze przyczyną właściwości termoplastycznych materiału PVC. Dodatkowo cechuje je znaczna wytrzymałością mechaniczną i odporność na działanie wielu rozpuszczalników.

Taśmy transportowe zwane też taśmami transporterowymi znajdują zastosowanie w licznych branżach przemysłu:
– przemysł spożywczy (zakłady cukiernicze, owocowo-warzywne, przetwórnie rybne, mleczarnie),
– przemysł oponiarski,
– logistyka, magazyny i rozlewnie.

Taśmy transporterowe mają szerokie przeznaczenie w transporcie technologicznym różnych wyrobów metalowych, drewnianych, tworzywowych, papierowych, materiałów sypkich, produktów żywnościowych czy też przędzy włókienniczej i wielu innych.

Więcej na temat taśm w artykule: Rodzaje taśm transportowych