Płyty drogowe Śląsk (Rybnik, Gliwice, Katowice)

Płyty betonowe to ciekawe rozwiązanie na nawierzchnię. Dzięki dużej wytrzymałości sprawdza się w wielu miejscach

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem na utwardzenie powierzchni przed domem są chodniki lub żwir. Jednak takie rozwiązanie jest nie tylko mało estetyczne, ale też nie sprawdza się w długiej perspektywie czasu.

Płyty drogowe wykonane z betonu są pod tym względem trwalszym i ciekawszym rozwiązaniem. Ażurowa płyta drogowa może z powodzeniem służyć jako utwardzenie ścieżki w ogrodzie lub jako nietypowa doniczka. Dzięki wielu modelom oraz wzorom można z łatwością dopasować je do otoczenia.

Twardy i stabilny podjazd do domu

Beton jest materiałem trwały i dość elastycznym dlatego nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Płyty yomb można z powodzeniem zastosować do utwardzenia pojazdu do budynku oraz do zabezpieczenia osuwających się na nią gruntów.

Dzięki ażurowej powierzchni nie utrzymuje się na niej woda, a odpowiednia konstrukcja zapewnia odpowiednią przyczepność opon. Dzięki temu, ze płyty jombo mają różną wielkość oraz kształty można dopasować je do swojego stylu.

 

Betonowa nawierzchnia w ogrodzie

Przydomowy ogródek to często ozdoba jak i duma właścicieli. Jednak niezabezpieczone ścieżki często rozmywane są podczas podlewania lub zarastają je chwasty. Odpowiednio dobrane płyty jumbo pozwalają zachować nie tylko estetykę tego miejsca, ale też chronią ścieżki przed zanikaniem. Odpowiednie odprowadzanie wody pozwoli przejść suchą nogą przez ogród nawet bezpośrednio po podlewaniu.

Wykończenie trawnika, albo zielona ścieżka

Płyty jombo można z powodzeniem także wykorzystać do wykończenia trawnika. Jeżeli zamiast zwykłego piasku wypełni się je żyzną ziemią to wkrótce może wyrosnąć w nich trawa. Zastosowanie mieszanek odpornych na deptanie sprawi, że droga do domu będzie zawsze zielona.

Płyty wykonane ze wzmocnionego betonu mogą znaleźć ciekawe zostawanie przy aranżacji otoczenia domu. Dostępne w różnych kształtach i wielkościach można komponować dowolnie tworząc spójną kompozycję. Mogą służyć jako nawierzchnia placu zabaw, parkingu czy drogi. Wysoka wytrzymałość tego materiału powoduje, że jest to inwestycja na lata.