Kiedy stosować przegrody biurowe?

Nowoczesne aranżacje biur to bardzo często otwarta przestrzeń czyli open-space. Moda na takie rozwiązania przyszła do nas z zachodu a wraz z nią przyszły też i potrzeby adaptacyjne. W biurach typu open-space tych bardzo ważnym wyposażeniem a często kluczowym są przegrody biurowe często nazywane ściankami działowymi. Taki podział obszaru biura daje szansę na samodzielny podział i dopasowanie do potrzeb organizacji oraz jakości pracy zespołu.

Czasami okazuje się, że praca na otwartej przestrzeni dla wielu pracowników okaże się źródłem stresu i dyskomfortu co wpłynie na utratę efektywności pracownika.
W wielu zachodnich produkcjach filmowych oglądamy sceny z biura, w którym przebywa wielu pracowników, odbywa się wiele rozmów telefonicznych równocześnie – widoczny jest bałagan organizacyjny.
Dlatego też sprawą kluczową w przypadku biur z otwartą przestrzenią jest właściwy podział powierzchni biura a przegrody biurowe stają się tutaj ratunkiem. Odpowiedni wybór i lokalizacja przegród wpływają na podniesienie wydajności i wygody w pracy z czego skorzysta cała firma. Wysokiej jakości przegrody biurowe stanowią rozwiązanie, które nie tylko mają wpływ na aranżację i wystrój biura ale przede wszystkim tłumią dźwięki co ma wpływ na poprawę wydajności pracy.

Warto sprawdzić ofertę producenta przegród biurowych – firmy Minerva. Szczegóły tutaj: https://www.minerva.pl/artykul/acoustic-50

 

Wybieramy przegrody biurowe

Decydując się na przegrody biurowe możemy liczyć na spory wybór wśród propozycji producentów. Producenci przegród wykorzystują materiały o różnych właściwościach dźwiękochłonnych oraz estetyce. W aranżacji wnętrza ważną kwestią jest bogata gama kolorystyczna pozwalająca zastosować materiał i kolor idealnie stanowiący przysłowiową kropkę nad „i” w projekcie wnętrza.

Wybierając przegrody biurowe z pewnością należy uwzględnić wiele aspektów. Są nimi między innymi kształt i akustyka biura, powierzchnia ,bywa że także meble. Dobrej jakości przegrody biurowe cechuje mobilność i łatwy montaż. Najczęściej wytwarzane są z lekkich materiałów. Jednak na uwagę zasługuje konieczność optymalnego stosunku wagi do trwałości a zbyt lekkie przegrody nie mogą też gwarantować odpowiedniej dźwiękochłonności.

 


Odwiedź też strony:

Izolacja akustyczna