AC dla starszego samochodu

W Polsce właściciel każdego samochodu musi wykupić ubezpieczenie OC, natomiast wykupienie AC to dobrowolny wybór kierowcy i tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się na taką ochronę.
Warto pamiętać, że klasyczne autocasco to nie tylko ubezpieczenie związane z kolizją lub kradzieżą samochodu. To także ochrona przed aktami wandalizmu i skutkami zdarzeń pogodowych: grad,wichury czy powódź.

Zdaniem wielu nie warto jest wydawać pieniędzy na autocasco na starsze samochody używane. W opinii niska wartość rynkowa sprawia, że uważają to za bezsensowny wydatek. Wiadomo, że auto jest stare i być może nie do końca sprawne, lecz nie zmienia to faktu, iż w przypadku zepsucia auta lub wypadku, naprawa może okazać się kosztowna. Chyba, że poświęcimy swój cenny czas na szukanie tanich części zamiennych.

Kiedy zdecydujemy się na zakup AC starszego samochodu możemy napotkać problemy. Jednym z nich jest ograniczenie wiekowe dotyczące „wstępu do ubezpieczenia AC”. Przedział ten dotyczy samochodów od 10 do 15 lat w zależności od ubezpieczyciela. Ograniczenie te nie dotyczy osób, które z roku na rok przedłużali regularnie w swoim zakładzie ubezpieczeń umowę AC.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również polisy AC mini. Zakres takiej polisy jest ograniczony tylko do szkody przekraczającej 70% wartości samochodu lub jego kradzieży. Zatem, żadne uszkodzenia częściowe nie będą objęte ochroną. Dodatkową opcją dla właścicieli ponad 10 letnich samochodów jest assistance dokupiony do polisy OC. To dodatkowe ubezpieczenie, które w swoim zakresie obejmuje szyby, jak i opony. W ramach usługi podstawowej, kierowca ma zapewnione holowanie uszkodzonego pojazdu, transport. Można zdecydować się również na wersję rozszerzoną obejmującą awarię samochodu, które samochody używane Rybnik potrafią często łapać.

Znalezienie dobrego i niedrogiego ubezpieczyciela dla naszego starszego samochodu nie jest łatwe, jednak coraz więcej Towarzystw zaczyna poszerzać swoja ofertę o polisy właśnie do takich pojazdów. Warto więc śledzić zmiany ofert, zwłaszcza gdy zbliża się termin zakończenia obowiązującej umowy.

Usługi ubezpieczenia oferują także przy zakupie samochodu salony samochodowe. Mają one umowy zawarte z danym Ubezpieczycielem i  bezpośrednio przy zakupie można za „jednym zamachem” dokonać wszelkich formalności. Z praktyką taką spotkać się można również w komisach czy skupach.

Zapraszamy – skup samochodów Gliwice i skup samochodów Rybnik.